Počinjemo projekat “Uhvati film – uključi perspektivu žena sa invaliditetom”
Sa ponosom najavljujemo početak realizacije projekta Uhvati film – uključi perspektivu žena sa invaliditetom, koji podržava Rekonstrukcija ženski fond.
Očekuju nas četiri projekcije filmova o ženama sa invaliditetom sa festivala „Uhvati film“ u 4 grada širom Srbije, nakon kojeg slede diskusije – edukacija sa pripadnicima organizacija civilnog društva.

Počinjemo na Novom Sadu, tribinom na 22. Uhvati film-u “Pravo na uključivanje”, koja se održava 10. oktobra od 18h u Bioskopu Kulturnog centra Novog Sada. Gledaćemo, između ostalog, filmove: “Odbačeni”, o abortusu ploda za koji postoji indikacija za postojanje neke vrste invaliditeta i Nai Čui – o tome šta se desi kad se spoje žene sa invaliditetom i siromaštvo.
Nakon toga, na tribini će biti gošća Svjetlana Timotić iz Iz kruga Vojvodina, a naša Milesa Milinković obratiće se video porukom.
Projekat „Uhvati film – uključi perspektivu žena sa invaliditetom“ realizuje se sa ciljem povećanja svesti i informisanja o feminističkoj perspektivi žena sa invaliditetom kod predstavnika organizacija civilnog društva u Srbiji.